09 Ağustos 2022 Salı

Viksin Mucizevi FaydalarıViksin Sağlımızda Mucizevi Faydaları

 

Baş ağrısına iyi geldiği ve kısa sürede geçirdiği halk arasında bilinmektedir. Bunun gibi vücudumuzda daha birçok hastalıkta viks kullanılmaktadır. Viksin;

·         Burun tıkanıklığında

·         Göğüs ağrısında

·         Soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyon hastalıklarında

·         Yatmadan önce buruna sürülürse daha kaliteli bir uyku geçirmenize yardımcı olur.

·         Eklem ve kas ağrılarının giderilmesinde

·         Ayaklarda oluşan özellikle tırnak mantarı gibi geçirilmesinde

·         Saç derisinde oluşan kepeğin giderilmesinde

·         Kuru cilt tipleri görülen kişilerin ciltlerinde kullanılmasında iyileştirilmesinde

·         Kaynamış suyu bir kabın içinde viks ile karıştırarak uyguladığınızda havayı nemlendirir ve  havaya yayılan kokusu sayesinde sinekleri bulunduğunuz ortamdan uzak tutar.

·         Kedi, kuş gibi evcil hayvan bakan kişilerin ellerinde ve diğer organlarında oluşabilecek çiziklerin iyileştirilmesinde kullanılmaktadır.

 

Viksin Aşırı Kullanımının Zararları Var mıdır?

 Her konuda ve koşulda olduğu gibi herşeyin fazlası zararlıdır. Çok miktarda kullanılan viksin bazı hassas bünyelerde şikayetlere sebep olması ihtmali yüksektir. Alerjinizin olup olmadığını test etmek için viksten biraz bileğinizin iç tarafına sürerek hassasiyetiniz var mı yok mu anlayabilirsiniz. Eğer duyarlılığınız var ise bileğinizde hafif kızarıklık ve yanma oluşacaktır, endişe etmeyin geçicidir bol su ile bileğinizi yıkarsanız rahatlama sağlar. Herşeyin yan etkileri olduğu gibi viksin de yan etkileri vardır. Yüzünüzde süreceğiniz viksin miktarının fazla uygulanması gözlerinizi yakabilir, zarar verebilir. Mide bulantılarına kusmalara neden olabilir, ciltte tahrişlere yol açarken yanma hissi oluşabilir. Çok dikkat edilmesi gerekir ki, iki yaşın altındaki çocuklarda mümkün olduğunca çok az miktarda sürülerek uygulanmasında fayda vardır. Çocuklarda solunum yollarında tahribatlara neden olurken nefes alıp vermede birtakım sağlık sorunlarına yol açabilir.

 Sağlıkla Kalın.

 

 
09 Mart 2017, Perşembe 14:03
defa okundu.

EN SON EKLENEN HABERLER !

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


NOT : Bu sayfalarda olan yorumlar ziyaretcilere aittir.