30 Kasım 2021 Salı

Abdullah Gül Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı


Abdullah Gül Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Yeni açılan üniversitelerden birisi olan ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ 'ne personel alımı yapılacaktır. İlgilenlere duyurulur.

REKTÖRLÜĞÜNDEN :

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimine öğretim üyesi alınacaktır. Müracaatlar ve Atamalar; 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri gereğince yapılacaktır. İlanla ilgili tüm bilgilere Üniversitemizin www.agu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

GENEL ŞARTLAR

1- Üniversitemiz birimlerine aşağıda belirtilen şartları taşıyanlardan öğretim üyesi alınacaktır.

2- Müracaatlar ve Atamalar; 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri gereğince yapılacaktır.

3- Kanuni şartlara haiz adayların, ilanımızın yayınlandığı tarihten itibaren en geç 15 gün içerisinde; Profesör ve Doçent kadroları için Rektörlük Personel Daire Başkanlığına, Yardımcı Doçent kadroları için Mühendislik Fakülte Dekanlığı'na şahsen başvurmaları gerekmektedir. Son başvuru tarihi tatile geldiği takdirde; bir sonraki iş günü mesai saati bitimine kadar başvuru yapılabilecektir.

4- 657 sayılı Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak.

5- Şartları taşımayan veya sonradan şartları taşımadığı tespit edilen adayların ataması yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilir.

6- Başvurular şahsen yapılacak olup, posta ile yapılacak olan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

PROFESÖR KADROSU İÇİN ADAYLAR; dilekçesinde başvurmuş olduğu bölümü belirtecek, varsa hizmet belgesi, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış öğrenim durumlarını gösterir belgeleri, özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, sanat eserlerini icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlilik veya yüksek lisans (bilim uzmanlığı) çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan belgeleri ile profesör kadrosuna başvuranlar (yayınlarından birini başlıca araştırma eseri olarak gösterecektir.) altı takım ile başvuru yapacaklardır.

DOÇENT KADROSU İÇİN ADAYLAR; dilekçesinde başvurmuş olduğu bölümü belirtecek, varsa hizmet belgesi, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış öğrenim durumlarını gösterir belgeleri, özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, sanat eserlerini icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlilik veya yüksek lisans (bilim uzmanlığı) çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan belgeleri ve dört takım dosyayla birlikte başvuru yapacaklardır.

YARDIMCI DOÇENT KADROSU İÇİN ADAYLAR; dilekçesinde yabancı dilini ve başvurduğu bölümü belirtecektir. Varsa hizmet belgesi, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış öğrenim durumlarını gösterir belgeleri ( Lisans, Yüksek Lisans, Doktora) özgeçmişini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosyayla birlikte başvuracaklardır. Adaylar; KPDS, ÜDS'den veya denkliği kabul edilen Yabancı Dil Sınavından aldıkları notlara bakılmaksızın " Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atama Yönetmeliğinin " 6. ve 7. maddeleri gereğince yabancı dil sınavına tabi tutulacaklardır.

BİRİMİ

UNVANI

BÖLÜMÜ

DERECE

ADET

ARANAN NİTELİKLER

Mühendislik

Fakültesi

Profesör

(1,2,3)

Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği

1

1

Amorf malzemeler ve nano-yapılar konularında kuramsal araştırmalar yapmak. Bu konularda uluslararası taranan dergilerde yayınları bulunmak.

Mühendislik

Fakültesi

Doçent

(1,2,3)

Elektrik

Elektronik

Mühendisliği

1

1

Doktorasını Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Bilgisayar ya da Biyomedikal Mühendisliği alanlarının birinde tamamlamış olmak, Biyomedikal görüntüleme alanında çalışmalar ve uluslararası bilimsel hakemli dergilerde yayınlar yapmış olmak.

Mühendislik

Fakültesi

Doçent

(1,2,3)

Makina

Mühendisliği

2

1

Tasarım alanında bilimsel çalışma ve yayınlar yapmış olmak.

Mühendislik

Fakültesi

Doçent

(1,2,3)

Makina

Mühendisliği

3

1

İmalat ya da akışkanlar mekaniği alanında bilimsel çalışma ve yayınlar yapmış olmak.

Mühendislik

Fakültesi

Yardımcı

Doçent

(1,2,3)

Makina

Mühendisliği

5

1

Isı, enerji, akışkan alanında bilimsel çalışma ve yayınlar yapmış olmak.

1 -Eğitim-öğretını % 100 İngilizce olacağından bütün kadrolara yapılacak müracaatlar Yükseköğretim Kumlu Başkanlığının 23.03.2016 tarih 29662 sayı ile Resmi Gazetede yayınlanan yönetmeliğinin 8 ıııci maddesinin 7
ıııci fıkrasında belirtilen yabancı dil yeterlilik şartlarına haiz olması gerekmektedir. 2- Teıcihen dünyanın ilgili alanda prestijli ve önde gelen üniversitelerinden doktoralı olmak. 3- Araştırma ve yayınları ile Üniversitemize ciddi katkı yapma potansiyeli bulunmak. 
22 Aralık 2016, Perşembe 10:10
defa okundu.

EN SON EKLENEN HABERLER !

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


NOT : Bu sayfalarda olan yorumlar ziyaretcilere aittir.